Częste pytania – Capoeira Łódź – Academia Capoeira
+48 691-916-016

Częste pytania

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, które zwykle zadają nam nowi uczestnicy naszych zajęć. To dobre wskazówki przed przyjściem na pierwsze zajęcia.

Jak mam się ubrać na pierwszy trening?

Najlepiej założyć spodnie oraz koszulkę które nie krępują ruchów. Capoeirę ćwiczymy boso, ewentualnie w obuwiu sportowym o jasnej, miękkiej podeszwie.

Nie wykonuję żadnych ćwiczeń regularnie. Czy mogę przyjść na trening?

Żeby ćwiczyć nie potrzeba wcześniejszego przygotowania fizycznego, każdy może spróbować, a rezultaty zależą tylko od własnej pracy i zaangażowania.

Kiedy można przyjść na pierwszy trening?

Na zajęcia można dołączyć w dowolnym momencie. Sprawdź aktualny grafik.

Czy trzeba chodzić na treningi 2 razy w tygodniu?

Lepsze rezultaty uzyskasz chodząc na maksymalną liczbę treningów, ale jeśli z różnych przyczyn nie możesz uczestniczyć we wszystkich zajęciach, możesz wybrać te, które są dla Ciebie najbardziej dogodne.

Czy można przyjść na trening popatrzeć?

Treningi są otwarte dla wszystkich chętnych, jednak zawsze zachęcamy aby zamiast patrzeć, wziąć udział – to jest dużo lepsza zabawa.

Czy nie jest za późno lub zbyt wcześnie by zacząć ćwiczyć?

Dzisiaj ćwiczą osoby w każdym wieku. W tym momencie prowadzimy treningi dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz dla młodzieży i dorosłych.

Czy zajęcia są podzielone na grupy zaawansowania?

Treningi capoeiry są podzielone względem stażu treningowego i umiejętności. Często jednak trenujemy wspólnie, żeby lepiej się poznać i uczyć się od siebie nawzajem.

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?

Treningi odbywają się w Dzik Komando przy Dowborczyków 17/19. Prowadzimy także zajęcia capoeiry w DK 502 na Widzewie oraz w GOK w Wiśniowej Górze. Jeśli potrzebujesz trenera w swoim mieście, zbierz chętnych i napisz do nas.